اپل ظرفیت باتری سری آیفون ۱۳ را بطور چشمگیری افزایش می‌دهد

هرچه به معرفی آیفون‌های جدید اپل نزدیکتر می‌شویم، گزارش‌ها و شایعات بیشتری درباره آن‌ها به اینترنت راه پیدا می‌کند که جدیدترین آن‌ها به ظرفیت باتری سری آیفون ۱۳ اشاره دارد. به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها به دنبال افزایش قابل توجه ظرفیت باتری آیفون‌های ۲۰۲۱ هستند.

طبق اعلام یک منبع موثق حوزه فناوری، «L0vetodream» به نقل از یک منبع چینی، کوپرتینویی‌ها گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس را به باتری ۴۳۲۵ میلی آمپر ساعتی مجهز می‌کنند که تفاوت چشمگیری با ظرفیت باتری آیفون ۱۲ پرو مکس دارد. بزرگترین گوشی اپل در سال ۲۰۲۰ از یک باتری ۳۶۸۷ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد.

آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو هم به باتری ۳۰۹۵ میلی آمپر ساعتی مجهز می‌شوند که افزایش تقریبا مناسبی را نسبت به باتری ۲۸۱۵ میلی آمپر ساعتی نسل کنونی تجربه می‌کند. در نهایت با آیفون ۱۳ مینی روبه‌رو هستیم که بجای باتری ۲۲۲۷ میلی آمپر ساعتی آیفون ۱۲ مینی، به یک باتری ۲۴۰۶ میلی آمپر ساعتی مجهز می‌شود.

باتری آیفون ۱۳

ظرفیت باتری تنها بخشی از شارژدهی آیفون‌های آینده را مشخص می‌کند و باید به تراشه جدید مورد استفاده در آیفون‌های ۲۰۲۱ هم اشاره کنیم. این محصولات به چیپ A15 Bionic مجهز می‌شوند که اگرچه همچنان با لیتوگرافی ۵ نانومتری به تولید می‌رسد، اما مصرف انرژی کمتری خواهد داشت و ضمنا قدرت بالاتری هم تولید خواهد کرد.

گزارش‌ها به استفاده از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی در مدل‌های پرو آیفون‌های ۲۰۲۱ اشاره می‌کنند که نیاز به انرژی بیشتری دارد، بنابراین کوپرتینویی‌ها برای اینکه شارژدهی این محصولات کاهش چشمگیری پیدا نکند، باید به سراغ باتری بزرگتری بروند. با توجه به تمام این مسائل، انتظار می‌رود شارژدهی سری آیفون ۱۳ تفاوت چندانی با نسل کنونی نداشته باشد و شاهد پیشرفت قابل توجهی نباشیم.

در کنار رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی و باتری حجیم‌تر، باید منتظر استفاده از دوربین قدرتمندتری هم در آیفون‌های ۲۰۲۱ باشیم که باعث افزایش ابعاد و ضخامت ماژول دوربین روی پنل پشتی این دستگاه‌ها می‌شود. علاوه بر این، احتمالا تمام موبایل‌های این سری از فناوری لرزشگیر سنسور شیفت هم بهره می‌برند.

کلیدواژه : appleiphone 13