سیستم عامل iOS 15 تنظیمات و حالت‌های جدیدی را به بخش نوتیفیکیشن می‌آورد

ios 15

اپل امسال کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را در تاریخ ۱۷ خرداد شروع می‌کند و انتظار داریم که iOS 15 و iPadOS 15 را در همین مراسم ببینیم. این نسخه شامل تغییراتی در بخش نوتیفیکیشن آیفون‌هاست و بالاخره امکان استفاده از ویجت‌ها را در صفحه خانگی آیپدها فراهم می‌کند.

اپل در iOS 15 احتمالا از قابلیتی رونمایی می‌کند که اجازه می‌دهد بسته به شرایطتان تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها را انتخاب کنید. امکان تغییر تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها به راحتی از روی صفحه قفل و یا کنترل سنتر ممکن خواهد بود. همچنین، احتمالا می‌توانید از طریق سیری هم این تنظیمات را تغییر دهید. حالت‌های مختلف تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها احتمالا شامل «رانندگی»، «کار»، «خواب» و حالت‌های شخصی‌سازی‌شده خواهد بود.

در هر حالت از تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید دستگاه شما چگونه اعلان‌ها را به دستتان برساند؛ مثلا صدایی از دستگاه در بیاید یا نه و آن صدا از چه نوع یا با چه حجمی باشد. به‌علاوه، قرار است با توجه به وضعیت شما قابلیتی برای پاسخ‌گویی خودکار به پیام‌ها هم وجود داشته باشد. این قابلیت نسخه پیشرفته قابلیتی است که در حال حاضر فقط در حالت رانندگی فعال می‌شود.

افزون بر این، در آینده قرار است آپدیتی برای iMessages منتشر شود که این سرویس را به چیزی شبیه یک شبکه اجتماعی تبدیل کند تا رقابت اپل با واتس‌اپ جدی‌تر شود. فعلا جزئیات زیادی درباره این قابلیت منتشر نشده و شاید این ویژگی اصلا در iOS 15 وجود  نداشته باشد.

iPadOS 15 هم بالاخره از قابلیت ویجت‌ها بهره‌مند می‌شود. یعنی درست مثل آیفون، روی آیپد هم می‌توانید ویجت‌ها را هر جای صفحه که خواستید قرار دهید و کل صفحه خانگی خود را با این ابزارک‌های جذاب پر کنید.

نسخه‌های آتی iOS و iPadOS احتمالا ویژگی‌های جدیدی هم در زمینه حریم خصوصی خواهند داشت. یکی از این ویژگی‌ها منویی است که به شما اطلاع می‌دهد چه اپ‌هایی به‌صورت مخفیانه در حال گردآوری اطلاعات هستند.