شیائومی روی موبایل جدیدی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی کار می‌کند

شیائومی اخیرا دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی را به دنیای گوشی‌های میان‌رده‌اش آورده و گوشی ردمی نوت ۱۰ پرو را به آن مجهز کرده. حالا ظاهرا این کمپانی خودش را برای نسل بعدی دوربین‌ها آماده می‌کند و می‌خواهد یک گوشی جدید با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی روانه بازار کند.

طبق گزارشی جدید، موبایل جدید چینی‌ها از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بهره می‌برد که از نظر میزان مگاپیکسل، آن را بالاتر از تمام گوشی‌های هوشمند موجود در بازار قرار می‌دهد. در حال حاضر چنین لقبی در اختیار دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی قرار دارد که در گوشی‌های سامسونگ، ریلمی و شیائومی به چشم می‌خورند. شیائومی تا به امروز بیشترین گوشی‌های مجهز به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی را روانه بازار کرد.

طبق گزارش اخیر، سامسونگ احتمالا با همکای شیائومی این سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی را توسعه می‌دهد. این دوربین اندازه پیکسل ۰.۶۴ میکرومتر خواهد داشت که بسیار کمتر از اندازه پیکسل ۱.۴ میکرومتری در دوربین ISOCELL GN2 است. در حال حاضر اطلاعات بیشتری درباره این سنسور نداریم.

این احتمال وجود دارد که شیائومی در ابتدا تصمیم بگیرد از این دوربین در یک گوشی بالارده استفاده کند و شاهد عرضه محصولی با چیپ اسنپدراگون ۸۷۰ و دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی باشیم.

این گزارش در راستای اطلاعات منتشر شده از سوی یکی از منابع موثق حوزه فناوری به نام «IceUniverse» قرار دارد. به گفته این منبع، سامسونگ می‌خواهد از یک سنسور خلاقانه در سال جاری میلادی رونمایی کند.

در حالی که اطلاعات مربوط به این سنسور تایید نشده، سامسونگ در گذشته به این موضوع اشاره داشته که دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را به عنوان جایگزین سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی مورد استفاده در گلکسی S21 اولترا توسعه می‌دهد.

شاید کره‌ای‌ها تصمیم به استفاده از چنین سنسوری در نسل بعدی گوشی‌های سری گلکسی S بگیرند و شاهد حضور آن در محصولات شیائومی نباشیم. با این حال تمام این اطلاعات در حد شایعه هستند و اطلاعات رسمی درباره آن‌ها منتشر نشده است.