بودن یا نبودن شارژر! مساله این است …

شیائومی می 10T

کمپانی شیائومی، اپل را به دلیل حذف شارژر از جعبه گوشی های جدید خود به سخره گرفت اما در این روزها شیائومی این تصور را دارد که این یک ایده عالی به حساب می آید. این درسی است که بسیاری از ما در طول زندگی با آن روبرو می شویم: اول به شما می خندند، دوم کار شما را کپی می کنند!

شارژر شیائومی و آیفون
شارژر شیائومی و آیفون

این دقیقا همان کاری است که شیائومی هنگامی که اپل تصمیم به حذف شارژر در جعبه گوشی های جدید خود کرد، اپل را مسخره کرد.در همین حوالی زمانی و فقط دو ماه بعد از این تصمیم اپل، شیائومی به این نتیجه می رسد که حذف شارژر از جعبه ایده خوبی است، می توان چهره کارکنان اپل هنگامی که این تصمیم شیائومی را شنیدند تصور کرد. روز شنبه 26 دسامبر مدیر عامل شیائومی، لی جون اعلام کرد که موبایل آینده شیائومی می 11 این شرکت شامل شارژر نخواهد بود.

شارژر شیائومی و آیفون

لی، مدیر عامل شیائومی در پستی در شبکه های اجتماعی با نشان دادن شارژر می 10 تی پرو به مسخره کردن اپل پرداخت . شیائومی کمی بعد از معرفی آیفون 12 شرکت اپل و اعلام سیاست بدون شارژر خود توئیت کرد که: “نگران نباشید، ما هیچ چیزی را در جعبه می 10 تی پرو کنار نگذاشتیم. اما، این فقط شیائومی نبود که به این تصمیم اپل خندید، سامسونگ هم با خوشحالی رقیب خود را مسخره کرد و عکسی از شارژر گلکسی خود در رسانه های اجتماعی منتشر کرد با عنوان: همراه با کهکشان شما. با وجود این پست و این اظهار نظر سامسونگ، به نظر می رسد که سری جدید گوشی های سامسونگ گلکسی اس 21 که در ماه ژانویه لانچ می شود، بدون شارژر خواهد بود.هنگامی که اپل در اکتبر 2020 اعلام کرد به دلایل زیست محیطی از شارژر یا هدفون در هندزفری های خود استفاده نمی کند ، تنها دلیل بر این بود که مشتریان بیش از 700 میلیون هدفون دارند و یا بسیاری از کاربران اپل از هدفون بی سیم استفاده می کنند و در این گزارش آمده است که چیزی در حدود 2 میلیارد آداپتور برق اپل و میلیاردها آداپتور برندهای دیگر برای شارژ کردن گوشی های اپل مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین حذف هر دو مورد از جعبه ها سازگار با محیط زیست است و در آخر انجام کارهایی که برای به حداقل رساندن زباله های الکترونیکی و محیطی انجام می شود بسیار کار خوبی است و همه ما باید به طور جدی در مورد این موضوع فکر کنیم. اگر این اقدام اپل باعث شده است که شیائومی، سامسونگ و دیگران از ضایعات شارژر خود بکاهند، باید از این عمل شایسته تقدیر کرد. اما وقتی می خواهید ضایعات را کاهش دهید، به جای فروش جداگانه شارژر، روی کاهش ضایعات تمرکز کنید. این سیاره دیگر توانایی پرداخت وعده های پوچ را ندارد.

شارژر
شارژر